Najczęstsze dolegliwości zdrowotne osób szydełkujących

 


Szydełkowanie to wspaniałe hobby, które pozwala na tworzenie pięknych i unikalnych rękodzieł. Jednak jak każda aktywność wymagająca powtarzalnych ruchów, może prowadzić do różnych dolegliwości zdrowotnych. 

 


Najczęstsze dolegliwości z jakimi zmagają się osoby szydełkujące

  1. Bóle nadgarstków i dłoni 

    Powtarzalne ruchy przy szydełkowaniu mogą prowadzić do bólu, a nawet do zespołu cieśni nadgarstka. Objawia się to mrowieniem, drętwieniem oraz bólem dłoni i nadgarstków. Ćwiczenia na dłonie jakie polecam znajdziesz tutaj (klik)

  2. Bóle kręgosłupa 

    Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji oraz nachylanie się nad pracą mogą powodować bóle w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa.

  3. Zespół suchego oka 

    Długie godziny spędzone na precyzyjnym wykonywaniu prac ręcznych mogą powodować zmniejszenie częstotliwości mrugania, co prowadzi do zespołu suchego oka. O zespole suchego oka przeczytasz więcej tutaj (klik)

  4. Zmęczenie i stres 

    Choć szydełkowanie może być relaksujące, czasami presja ukończenia projektów lub perfekcyjnego wykonania wzorów może prowadzić do stresu i zmęczenia.

     

     

    Dolegliwości te można skutecznie łagodzić i zapobiegać ich eskalacji dzięki odpowiednim ćwiczeniom oraz suplementacji.

    W kolejnych wpisach dowiesz się, jakie ćwiczenia wykonuję oraz jakie suplementy stosuję od ponad 2 lat, które wspierają zdrowie moich stawów, mięśni, oczu,  nerwowego i odpornościowego, przyczyniając się do poprawy komfortu życia i wydajności w realizacji pasji.  

    Jako osoba szydełkująca i będąca po operacji kręgosłupa zwracam szczególną uwagę na to, aby moja miłość do szydełkowania nie przyczyniła się do degradacji zdrowia a tym samym z wielką uwagą i rozwagą wybierałam suplementy, które będą moje zdrowie wspierały. 

    Klikając na niżej wybrany kafelek przeniesiesz się do serii wpisów związanych z wybranym tematem. Wpisy w poszczególnych kategoriach pojawiają się sukcesywnie dlatego zachęcam do regularnych odwiedzin.



    Natomiast jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego warto się suplementować zajmując się szeroko rozumianym rękodziełem - zapraszam do tego wpisu (klik)